Tudi pionirska sezona gre h koncu

Idrija, 1.04.2015
Tudi pionirska sezona gre h koncuPionirji U15 bodo v roku tedna dni odigrali še zadnji dve srečanji dolgega prvenstva v 1.SKL. Skupaj bodo fantje to sezono odigrali kar 30 tekem.
Pionirjem kvalifikacije za 1. SKL niso predstavljale previsoke ovire. Na obeh srečanjih so ugnali ekipo iz Ilirske Bistrice, ki je bila nato med najboljšimi v drugoligaški konkurenci in bi si zagotovo zaslužila igranje v 1.SKL
Redni del sezone so fantje pričeli odlično in na prvih dveh srečanjih dosegli prav tolikšno število zmag. To sta bili tudi edini tekmi, ki so ju odigrali v popolni postavi. Na zadnjem srečanju prvega dela so sicer ugnali ekipo Koš Kopra A, a zaradi manjšega števila točk v gosteh niso napredovali v ligo za boj za prvaka. Svoje so na tej tekmi med drugim prispevali tudi sodniki. Morda pa je bilo tudi bolje da niso napredovali med najboljše ekipe, saj bi bili najboljšim lahko enakovredni le v popolni postavi. Za kaj več pa bi nujno potrebovali kakšnega visokega igralca.
Drugi del tekmovanja so pionirji slabo pričeli, a v nadaljevanju odigrali zelo solidno in dosegli nekaj lepih zmag. Ta del so zaključili z 10 zmagami in 4 porazi.
Ker je prišlo so spremembe sistema fantje igrajo še tretji del tekmovanja. Prave motivacije za tekme ni več, svoje pa so dodale tudi poškodbe in bolezni. Kljub temu igralci Hidrie niso bili nikoli nadigrani. Nasprotno. Vsako tekmo se je pojavila možnost za zmago, a je vedno "zmanjkal" kakšen igralec v rotaciji.
Zadnje srečanje na gostujočem parketu bodo fantje odigrali v Ljubljani proti najboljši ekipi v skupini (Janče), nato pa se bodo v torek, 7.4 ob 19:00 v Modri dvorani dokončno poslovili od sezone z tekmo proti Pingvinom.
Vsi igralci letnika 2000 pa z delčkom očesa že pogledujejo proti kvalifkacijam U17, ki bodo na sporedu konec meseca maja.