Lapajnetova ulica 48

Predsednik
Dušan Lapajne

Zgodovina idrijske košarke

Košarka ima v Idriji dolgo tradicijo. Prvi zametki igranja košarke segajo v šestdeseta leta, ko se je košarka igrala v Idriji še neorganizirano. Prva "prava" ekipa je nastala leta 1972, ko se je tudi uradno ustanovil klub KK Idrija.
Vseskozi so v Idriji delovale mlajše selekcije, vzpon članske ekipe pa se je pričel dokaj pozno - leta 1991.

Leta 1995 je članska ekipa Idrije doživela vrhunec z uvrstitvijo v prvo ligo, kasneje pa je pot kluba šla strmo navzdol.
KK Idrija je "propadel" leta 1998 in na pogorišču tega je nastal nov klub - Idrija 2000, ki naj bi z dobrim delom v mlajših kategorij pridobil bazo za člansko ekipo. Klub je kasneje sestavil člansko ekipo, ki je iz tedanje tretje lige napredovala v drugo, kar je ponovno dvignilo zanimanje za košarko med publiko v Idriji. Solidne predstave so napolnile dvorano, a tako kot predhodnik KK Idrija je tudi KK Idrija 2000 izgubil člansko ekipo in  klubu so ostale le še mlajše selekcije in dolgovi. Klub se je pod težo dolgov le s težka prebijal iz dneva v dan in šteti so mu bili dnevi, nato pa je le pridobil glavnega sponzorja in hkrati tudi novo ime kluba.

Od aprila 2011 se klub imenuje KK HIDRIA, katerega predsednik je g. Dušan Lapajne. Glavno poslanstvo kluba je delo z mladimi igralci, jih vzgajati v športnem duhu in jim približati košarko kot igro.  V klubu je trenutno aktivno nekaj manj kot 80 otrok . Za mlade košarkarje skrbi pet trenerjev. Tekmovalno so aktivne selekcije najmlajših pionirjev, mlajših pionirjev, pionirjev in kadetov. V klubu deluje tudi Šola košarke, ki je namenjena otrokom starim od 5 let dalje.