Z avtobusom v Vojnik Z avtobusom v Vojnik
V soboto v Modro dvorano! V soboto v Modro dvorano!

Člani pristali na 3.mestu, mlajše selekcije do novih zmag

Idrija, 12.02.2018
Člani pristali na 3.mestu, mlajše selekcije do novih zmagČlanska ekipa je po porazu (102:97 - po podaljšku) v Ajdovščini po rednem delu sezone zasedla odlično tretje mesto, mladinci presenetili Portorožane, pionirji U15 premagali ekipo Slovana B, najmlajši pionirji U11 borbeno v Pivki.
Za člansko ekipo se je končal redni del sezone. Po odličnem jesenskem delu je že dišalo po višji uvrstitvi, a je na koncu tretje mesto na lestvici realno in lepa popotnica za mlado ekipo Hidrie. Poudariti je potrebno, da se je ekipa šele lansko leto prebila med tretjeligaše, kjer pa je že prvo sezono dokazala, da tja sodi in da se bo ob dobrem delu v prihodnjih sezonah lahko borila za sam vrh in morda celo za preboj v všijo ligo. Veseli tudi dejstvo, da se ob sobotah v Modri dvorani zbere tudi po 500 gledalcev, kar kaže na to da ima borbena članska ekipa podporo tudi pri idrijski publiki..
Tekma v Ajdovščini je bila za gledalce izjemno zanimiva, saj se je odločila šele po podaljšku. Po rednem delu so igralci Hidrie dosegli koš za zmago, a sta ga moža v sivem razveljavila. Skoraj celotno zadnjo četrtino in podaljšek je ekipa Hidrie morali igrati brez udarnih članov prve peterke (Tratnik, Bogataj, Bončina, Rupnik), tako da so dragocene minute za dokazovanje dobili člani mladinske ekipe Hidrie.
V pričetku marca tako sledi drugi del sezone, kjer se bo ekipa Hidrie z najboljšim izhodiščem borila za mesta od 3. do 5. Prva tekma v Modri dvorani bo na sporedu 10.3.
Mladinci so zmagali tretjič zapored! Tokrat je v Modri dvorani klonila ekipa iz Portoroža, ki je v svoje vrste pripeljale veliko igralcev iz Kopra. Za razigrane mladince Hidrie tudi to ni bilo dovolj, saj so varovanci trenerja Vidiča zasluženo premagali favorizirane tekmece z rezultatom 90:72.
Drugi del sezone so brez poraza zaključili igralci selekcije U15. Varovanci trenerja Veharja in pomočnika Kodele so dosegli še enajsto zaporedno zmago. Tokrat so brez težav premagali ekipo Slovana B z rezultatom 64:43.
Najmlajši pionirji U11 so tokrat odigrali turnir v Pivki. Prikazali so lep napredek v igri tako da že z nestrpnostjo čakajo nadaljevanje sezone.