31
12

Člani do nove zmage

Idrija, 6.11.2016
Člani do nove zmagePomlajena članska ekipa Hidrie je prišla še do druge zmage v sezoni. Na Blokah so naši fantje prikazali pravo ekipno igro in na koncu zasluženo slavili z rezultatom 74:89.
Zavoljo dobrih predstav v prejšnjih dveh krogih je tokrat priložnost v prvi petorki dobil mladi 16 letni Tjan Prem, ki je svojo minutažo ponovno dobro izkoristil. Naši fantje so hitro povedli (3:11), a žilavim gostom do polčasa niso uspeli pobegniti za več kot deset točk. Tekma se je prelomila v zadnji četrtini, ko so idrijski mladci še dodatno stopili na plin in prednost je narasla na neulovljivih dvajset točk. Poleg zmage veseli še povratek 17 letnega upa Simona Tratnika, ki je po mesecu dni prisilnega počitka ponovno stopil na parket in odigral zelo solidno partijo. Poleg standardno dobrih Bončine in Bogataja je levji delež k zmagi prispeval tudi Blaž Rupnik, ki je v napadu vlekel voz mlade idrijske ekipe in bil z 26 točkami prvi strelec Hidrie.
Naslednjo tekmo bodo fantje odigrali to soboto, ko v Idrijo prihaja še neporaženo Kočevje.