Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
Grosuplje : Hidria, tretja tekma FINALA ob 19:00
30
12345

Za košarkarji uspešen vikend

Idrija, 1.12.2014
Za košarkarji uspešen vikendMlajši pionirji U13 so prišli do prve letošnje zmage, pionirji zlahka čez Kraševce, mladinci v izdihljajih srečanja ugnali Šenčur, člani slavili na Blokah.
Najmlajši pionirji U13 so gostili prvi turnir drugega dela tekmovanja. V prvem srečanju so imeli priložnost za prvo zmago že proti ekipi iz Krškega,  a jo izpustili iz rok in izgubili z rezultatom 43:37. Zato pa so toliko bolj zavzeto odigrali drugo srečanje proti ekipI UKK Koper in prvič v letošnji sezoni slavili. Končni rezultat Hidria : UKK Koper 78:24.
Pionirji nadaljujejo niz neporaženosti v 1.SKL na domačem parketu. Tokrat so gostili ekipo MP iz Sežane, ki jim ni bila dorasel tekmec. Že po prvi četrtini je na semaforju kazalo izjemnih 24:2 v korist igralcev iz Idrije, tako da je domači trener zamenjal celotno prvo peterko in priložnost namenil fantom, ki so sicer deležni sromnejše minutaže. Končni rezultat Hidria : MP Sežana 70:50.
Mladinci so prišli do prve zmage v drugem delu tekmovanja. Proti ekipi Šenčurja iz Kranja so večji del srečanja vodili, a na razliko višjo od 10 točk se niso "odlepili". Gostom je uspel zadnji juriš s katerim so izenačili in celo prevzeli vodstvo. Idrijski mladinci se niso predali, strnili so svoje vrste in z nekaj sreče ugnali Gorejnce z rezultatom 55:53 in se zasluženo veselili nove zmage.
Članska ekipa je gostovala pri neugodnih Blokah. Ekipa slovi po tem, da če že, svoje zmage beleži na domačem parketu. Na srečo temu tokrat ni bilo tako. Igralci Hidrie so še drugič zapored slavili na gostovanju in si priigrali pomembno zmago. Prihodnji vikend bodo člani "prosti", zadnje srečanje v letošnjem koledarskem letu pa bodo odigrali 13.12 v Metliki.