31
1234

Pionirji U15 ugnali Koš Koper A

Idrija, 27.10.2014
Pionirji U15 ugnali Koš Koper APionirji so po borbeni predstavi z rezultatom 71:63 ugnali ekipo Koš Kopra A, kar pa žal ni bilo dovolj za napredovanje med TOP 16. Mlajši pionirji pričakovano klonili proti Vrhniki.
V idrijski Modri dvorani smo bili priča pravi prvenstveni tekmi, kjer pred lepo popolnjenimi tribunami ni manjkalo lepih potez in borbenosti. Igralci Hidrie so pričeli silovito in takoj povedli s 6:0, a so gostje do zaključka prve četrtine prišli na 13:11. Tudi drugo četrtino so dobili naši fantje, ki so tako ob polčasu vodili z željenimi 8 točkami prednosti. V drugem polčasu so to prednost še povišali in minuto do konca vodili še za 12 točk, kar jih je vodilo do željenega razultata. V zadnji minuti pa sta na sceno stopila sodnika, predvsem "domači" sodnik, ki je z dvemi potezami in dodeljeno TN oddaljil idirjske košarkarje od željenega razultata. V domači vrsti gre za igro tokrat pohvaliti prav vse košarkarje, ki so prikazali srčno igro in dokazali, da spadajo med najboljše ekipe. Končni rezultat KK Hidria : KK Koš Koper A 71:63 (13:11, 22:16, 17:13, 19:23). Zaradi več točk v gosteh Kopra 63 (Hidria 61 v Kopru) nadaljujejo tekmovajne med najboljšimi ekipami Koprčani.
Mlajši pionirji so bili tokrat oslabljeni, saj zaradi poškodbe ni igral Nik Jurjavčič. Kljub trudu naši fantje niso bili kos starejšim in realno boljšim nasprotnikom, ki so tudi drugo srečanje mini pokala Spar zasluženo dobili. Priložnost za igro so dobili tudi tri leta mlajši igralci. Kar polovica igralcev igra tudi za ekipo U11, ki s tekmami prično meseca decembra.