Košarkarsko poletje 2020 Košarkarsko poletje 2020
Sezona 2019 / 2020 se končuje Sezona 2019 / 2020 se končuje
Kvalifikacije meseca septembra Kvalifikacije meseca septembra
Tudi letos na priprave v Savudrijo! Tudi letos na priprave v Savudrijo!

<< jul 2020 >>
Idrija

Pionirji zgrešili met za zmago

Idrija, 30.03.2013
Pionirji zgrešili met za zmagoPionirji Hidrie so po dramatični končnici klonili proti favorizirani ekipi Koš Kopra A. (62:63). Kljub grenkem porazu so prikazali odlično igro ter bili po koncu tekme nagrajeni z bučnim aplavzom.
Pionirji so po dveh gostovanjih prvič v letošnji sezoni odigrali domačo tekmo, ki pa so jo slabo pričeli. Koprčani so izkoristili svojo višino ter moč in zlahka polnili koš naših fantov. Rezultat na semaforju je tako kazal 10:28 v korist gostov ob koncu prve četrtine. Kljub visokem zaostanku se igralci Hidrie niso predali. Z nekaj lepimi akcijami in košem Vidmarja v zadnji sekundi druge četrtine so prišli na znosnih 11 točk zaostanka.
V tretji četrtini so odigrali še bolje. Odlična igra v obrambi je silila Koprčane v napake, naši fantje pa so odigrali nekaj lepih akcij v napadu. Tekma se je tako odločala v zadnji četrtini.
Gostje so vseskozi imeli rahlo prednost, a prvič na tekmi so povedli tudi naši fantje. Fanatična borba je držala naše fante nad gladino, a nekaj odprtih metov jih je tokrat stalo zmage. Trinajst sekund pred koncem tekme so igralci Hidrie naredili taktično osebno napako. Kapetan gostov je bil uspešen le enkrat in naši fantje so imeli napad za zmago. Žal jim sreča tokrat ni bila naklonjena, saj je izdelan met za las zgešil cilj in zmage so se veselili Koprčani.
Kljub grenkem porazu ni bilo čututi pretiranega razočaranja, saj ekipa Kopra sodi v ožji krog favoritov za osvojitev naslova prvaka. Dobro igro igralcev Hidrie so prepoznali tudi bučni navijači, ki so borbeno igro nagradili z dolgim aplavzom.