Zadnji treningi sezone 23/24 Zadnji treningi sezone 23/24
12 ur košarke 12 ur košarke
Konec sezone za člansko ekipo Konec sezone za člansko ekipo
Zmaga v drugi tekmi finala! Zmaga v drugi tekmi finala!
V sredo finale v Idriji! V sredo finale v Idriji!

<< jul 2024 >>
Pričetek individualnih treningov

Mlajši pionirji Olimpiji nudili dober odpor

Idrija, 28.10.2012
Mlajši pionirji Olimpiji nudili dober odporMlajši pionirji so se v Ajdovščini s srčno igro dobro upirali Union Olimpiji, a žal ostali pred vrati finala. Kadeti so brez večjih težav ugnali Logatčane, pionirska tekma je bila na željo Sežanske ekipe prestavljena.
Mlajši pionirji so zaključili letošnjo sezono. Med približno 100 ekipami so se uvrstili med najboljših 8 ekip v Sloveniji, kaj več pa realno ni bilo moč iztržiti. Na polfinalnem turnirju so sodelovale ekipe Union Olimpija A, Grosuplje A, Marc Ajdovšina A in Hidria.
V prvi tekmi polfinala so Grosupeljčani nadigrali domačine, v drugem pa so se naši fantje udarili z močno in visoko Union Olimpijo. Naši fantje in Tjaša se favoriziranih gostov niso ustrašili in pogumno pričeli tekmo. Borbena igra v obrambi in razigrani Vidmar so držali ekipo Hidrie na "površju" vse do zadnje minute prvega dela, ko je idrijskim košarkarjem nekoliko popustila koncentracija. Rezultat po prvem delu 19:13 v korist Olimpije. V drugi tretjini so naši fantje dosegli le šest točk, tako da so si pred zadnjim delom srečanja Ljubljančani praktično že zagotovili zmago. V tem delu igre je navdušil najmlajši mož idrijske zasedbe Nik Jurjavčič.
Naši fantje v zadnjem delu niso popustili, nekajkrat zapretili gostom, a vseeno klonili z rezultatom 50:30 (19:13, 17:6, 12:14) ter tako ostali brez željenega Final 4.
V drugi tekmi, ki praktično ni odločala o ničemer so izgubili še z Ajdovci. V tej tekmi so več možnosti za dokazovanje dobili mlajši člani ekipe, ki so prikazali nekaj lepih potez, ki vlivajo upanje za naslednjo sezono U12.
Kadeti so prišli do nove zmage, tokrat proti sosedom iz Logatca. Naši fantje so bili tokrat kompaktnejši od zasedbe Logatce in tekmo gledko dobili z rezultatom 78:53. Najboljši strelec ekipe Hidrie je bil tokrat strelsko razpoloženi Žan Mozoli, ki je dosegel 19 točk.
Nedeljska pionirska tekma je bila prestavljena na željo ekipe iz Sežane. Nov termin tekme bo znan v kratkem.