31
1234

Tudi Ajdovci iz Idrije sklonjenih glav

Idrija, 5.03.2023
Tudi Ajdovci iz Idrije sklonjenih glavČlanska ekipa je dosegla že sedmo zaporedno zmago. Tokrat so padli Ajdovci z rezultatom 93:75. Kadeti v zadnji četrtini popustili proti Škofji Loki, pionirji U12 polovično uspešni.
Derbi med ajdovsko in idrijsko člansko ekipo se je končal po željah idrijskih košarkarskih navijačev. Uvod v srečanje je bil izenačen. Pri gostih je izstopal srbski organizator igre Ivković, ki je v prvi četrtini, ki se je končala z rezultatom 18:17,  dosegel deset točk. V drugi četrtini so idrijski košarkarji strnili obrambne vrste, v napadu pa so z vseh položajev pridno polnili koš Ajdovcev in tako na odmor odšli s prednostjo devetih točk. Še bolje so pričeli tretjo četrtino, ko so se "razleteli" po igrišču. Ajdovci do konca tekme niso našli protiorožja za razpoložene idrijske košarkarje, ki so dosegli že sedmo zaporedno zmago in so v tem koledarskem letu še neporaženi. Za nekaj razburjenja na tribunah sta poskrbela moža v sivem, a tekma se je vseeno končala mirno. Končni rezultat Hidria : Leone Ajdovščina 93:75. Pri domačih je izjemno partijo ponovno prikazal Simon Tratnik, ki se je tokrat ustavil pri kar 33 točkah.
Kadeti U16 so odigrali srečanje proti Škofjeločanom. Do zadnje četrtine so igrali zelo solidno, nato pa žal popustili in zmage so se zasluženo veselili gostje. Pionirji U12 so na turnirju v Novi Gorici premagali domačine, Sežančani pa so bili boljši od njih. Pionirska tekma U14 med Hidrio in ECE Triglavom A  je bila prestavljena.