Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
Grosuplje : Hidria, tretja tekma FINALA ob 19:00
30
12345

Peta zaporedna zmaga članov

Idrija, 12.02.2023
Peta zaporedna zmaga članovČlani so v Kopru odigrali eno boljših tekem letos in zasluženo slavili v Kopru, pionirji U14 do prepričljive zmage v Ivančni Gorici, kadeti U16 nudili doper odpor Šentvidu.
Košarkarji Hidrie so tokrat gostovali pri ekipi Kopra in prikazali eno boljši predstav letos. V prvem srečanju v Idriji so bili po ogorčenem boju uspešnejši igralci Hidrie, ki so uspeli streti kvalitetno in dobro vodeno ekipo Kopra šele v zadnjem delu tekme (82:79).
Na Obali, v prijetnem vzdušju lepo polne koprske športne dvorane so gledalci videli zanimivo košarkarsko tekmo. Začetek srečanja je sicer pripadel domačinom, ki so imeli na veselje domače publike rahlo pobudo na igrišču, a so idrijski košarkarji hitro strnili svoje vrste in za točko dobili prvo četrtino. Tudi v nadaljevanju so odigrali kvalitetno, bili čvrsti v obrambi, ter natančni pri metih za tri točke. Domačini so se trudili bo najboljših močeh da bi spreobrnili potek dogajanja na koprskem parketu, vendar je bila ekipa Hidrie tokrat enostavno premočna. Končni rezultat BC Koper : Hidria 77:93. Čestitke celotni ekipi in štabu za lepo igro in novi dve točki, ki sta jih popolnoma približali vrhu prvenstvene lestvice. V soboto v Modro dvorano prihaja ekipo Logatca.
Pionirji U14 so v soboto gostovali v Ivančni Gorici. Že ob polčasu so idrijski fantje visoko vodili in bili tudi na koncu srečanja prepričljivo boljši od domačinov (54:79). Prihodnjo soboto gostijo ekipo iz Škofje Loke.
Edini so parket Modre dvorane ta vikend zasedli kadeti. Proti eni boljših ekip v Sloveniji v tej kategoriji (Šenvid) so se dobro borili. Na koncu pa morali priznati premoč fizično močnejšim in kvalitenjejšim gostom iz Ljubljane (56:77). Zadnje srečanje drugega dela tekmovanja bodo kadeti odigrali proti Iliriji v Ljubljani.