Prijave za priprave le še do petka! Prijave za priprave le še do petka!
Pred končnico še Logatec Pred končnico še Logatec
Člani na počitek, aktivni le kadeti in mladinci Člani na počitek, aktivni le kadeti in mladinci
Članski ekipi drugi poraz v sezoni Članski ekipi drugi poraz v sezoni
Zmaga v Ljubljani Zmaga v Ljubljani

Hidria : Cerknica, U16 ob 10:00

Člani do zmage v Ljubljani

Idrija, 22.01.2023
Člani do zmage v LjubljaniČlanska ekipa je po izjemno napeti končnici slavila v Ljubljani, pionirji U14 prinesli zmago z Jesenic, kadeti U16 pogumno proti Krasu, odigran turnir U12.
Članska ekipa KK Hidria je bila po zmagi nad Jeseničani na domačem parketu uspešna tudi na prvem gostovanju letošnjega leta. Srečanje proti ekipi VBO Ljubljana je bilo izenačeno in napeto vse do konca. V prvem delu tekme so bili Ljubljančani za odtenek boljši, v drugem pa je idrijska zasedba strnila svoje vrste v obrambi in si z borbeno igro tlakovala pot do pomembne zmage. V samem zaključku tekme sicer žoga idrijski ekipi ni hotela skozi obroč, kar so domači igralci izkoristili in devet sekund do konca izenačili rezultat na 76:76. Zadnji napad je pripadel košarkarjem Hidrie. Po neuspelem poskusu meta na koš se je do žoge dokopal kapetan Blaž Bončina. Nad njim je bila 0,3 sekunde do konca storjena osebna napaka. Kapetan je hladnokrvno zadel prvi prosti met iz veselje v taboru Hidrie se je lahko pričelo. Končni rezultat VBO LJUBLJANA : HIDRIA 76:77.
Uspešni so bili tudi pionirji U14, ki nastopajo med prvoligaško konkurenco. Brez težav (59:85) so na gostovanju odpravili ekipo Jesenic. Kadeti U16, ki v drugem delu prvenstva tudi nastopajo med prvoligaško druščino so tokrat morali priznati premoč ekipi Krasa (71:85), čeprav so bili vse do zadnje četrtine v igri za zmago .
V nedeljo so na parket Modre dvorane zasedli še pionirji U12, ki so merili moči z Novogoričani in Tolminci. V prvem srečanju turnirja so imeli igralci Hidrie napad za zmago, a ga žal niso izkoristili in zmaga je za točko pripadla gostom, ki so bili uspešnejši tudi proti Tolmincem. V zadnji tekmi turnirja pa so igralci Hidrie le prišli do zmage proti ekipi iz Tolmina.