31
1234

Člani do izjemne zmage v Ilirski Bistrici

Idrija, 30.01.2022
Člani do izjemne zmage v Ilirski BistriciČlanska ekipa Hidrie je pred polno dvorano na kolena spravila domačo ekipo Plame Pur in slavila z rezultatom 83 : 87. Pravi derbi je bil odločen šele po razburljivem podaljšku.
Na pravem prvenstvenem derbiju v Ilirski Bistrici se je iskrilo na in ob parketu. Gledalci, ki so lepo popolnili dvorano so videli pravo moško tekmo, ki je bila odločena po dodatnih petih minutah igre.
Srečanje so bolje odprli domačini, ki so preko celotnega srečanja imeli rahlo pobudo, igralci idrijske zasedbe pa so jim vseskozi dihali za ovratnik. Ob polčasu je rezultat kazal 41 : 36 v korist Plame. Po treh četrtinah so gostje vodili za sedem, a se Idrijčani niso predali in s fanatično borbo uspeli ujeti domačine. Tekma se je tako odločala v zadnjih sekundah. Idrijska ekipa je 15 sekund do konca imela napad, a ga zapravila. Do žoge so prišli gostje, katerim so sodniki po tehnični napaki trenerja Kolmana  podarili prosti met, ki pa so ga zgrešili. Uspešni pa niso bili niti v zadnjem napadu, tako da je sledil podaljšek. V podaljšku so bili idrijski fantje enostavno boljši in bolj zbrani in na veliko veselje idrijskih navijačev prišli do izjemne zmage. Čestitke celotni ekipi za prikazano igro in pravo borbo. Sledi tekma v Ajdovščini (petek, 4.2 ob 20:30).
Vse tri tekme mlajših selekcij KK Hidria ta vikend so bile žal odpovedane.