Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
30
12345

Najmlajši navdušili, člani žal neuspešni

Idrija, 15.01.2018
Najmlajši navdušili, člani žal neuspešniČlanska ekipa žal neuspešna tudi proti Novi Gorici, pionirji U13 z odlično predstavo do zmage v Tolminu, pionirji U11 pričeli sezono z dvema zmagama, pionirji U15 tudi v drugo boljši od Plame, mladinci brez možnosti za uspeh v Domžalah.
Članska ekipa je doživela tretji zaporedni poraz, tokrat je bila v Modri dvorani boljša Nova Gorica z rezultatom 70:79. Gostje so bili v prvem polčasu prektično nezgrešljivi, saj so uspeli doseči kar 50 točk. V tretji četrtini so Idrijčani strnili svoje obrambne vrste in uspeli spreobrniti potek srečanja. Dobra obramba in želja po zmagi tudi tokrat žal ni bila dovolj za novo zmago, ki je tako romala v mesto vrtnic.
Pionirji U13 so bili v Tolminu izjemno razigrani in srečanje preseneteljivo visoko dobili z rezultatom 65:39. Zadeli so kar 7 trojk in prav vsi igralci so se vpisali med strelce tako da zadovoljstva po srečanju ni manjkalo. Tokrat so se obrisi prave igre že nekoliko jasneje videli in verjamemo, da bodo fantje do konca sezone le še stopnjevali nivo pripravljenosti.
Na pravi poti je očitno tudi najmlajša tekmovalna selekcija U11, ki je sezono pričela odlično. V prvem srečanju so po dramatični končnici premagali ekipo Pivke s tremi točkami razlike, nato pa so brez velikih težav ugnali še Ajdovce. Že v nedeljo popoldan sledi nov turnir v Sežani.
Pionirji U15 so bili tudi v drugo boljši od Ilirske Bistrice. Že po prvi četrtini so vodili z rezultatom 20:5, nato pa le še nadzirali potek srečanja. Minutaža je bila enekomerna porazdaljena med vse igralce, ki so večinoma vsi dobro izkoristili dane miniute.
Pester vikend pod koši pa so s tekmo v Domžalah zaokrožili mladinci. Odigrali so zelo dobro prvo četrtino po kateri so vodili, nato pa žal niso mogli več slediti visokemu tempu domačinov, ki imajo v svojih vrstah kar nekaj reprezentantov in bistveno večji izbor igralcev kot mladiska zasedba iz Idrije.