Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
30
12345

Pionirji v infarktni končnici ugnali Vrhničane

Idrija, 22.04.2012
Pionirji v infarktni končnici ugnali VrhničaneKljub visokem zaostanku se igralci Hidrie niso predali, ter v izdihljajih tekme porazili Vrhničane in v Idrijo prinesli pomembno zmago. Vrhnika : Hidria 63:65 (21:16,20:18,13:11,9:20).
Tekmo so bolje odprli domačini, ki so ob slabi obrambi Idrijčanov prelahko prihajali do čistih metov. V prvi četrtini sta stik z domačini držala Mlakar in Vončina. Prednost domačinov je narasla na 14 točk, ljub temu pa se igralci Hidrie niso predali in pred zadnjo četrtino uspeli znižati razliko na ulovljivih 9 točk.
Gledalci so pričakovali miren razplet tekme, a temu ni bilo tako. Idrijčani so z "faul" košem Mlakarja, zadetim prostim metom in trojko Prema tri minute do konca izenačili na 58 in prava drama se je šele pričela. Vrhničani so odgovorili na podoben način in spet prešli v vodstvo. Sledil je koš Vončine, ki je popeljal naše fante do prvega minimalnega vodstva na tekmi, ki pa so ga domačini ponovno izničili. Mlakar je v svojo statistiko dodal dve točki in povedel svojo ekipo do minimalne prednosti (61:62). Sledila je osebna napaka Tratnika, domačini pa so bili pri prostih metih dvakrat nenatančni, a ujeli odbito žogo ter povedli (63:62).
Sledil je napad naših fantov, ki ga kljub lepi akciji niso uspeli realizirati. Prav tako so napad z metom zapravili domačini in pri vodstvu za točko je bila 12 sekund pred koncem storjena osebna napaka nad Tratnikom, ki je v stilu izkušenega igralca ohranil mirne živce in zadel oba prosta meta. Zadnji napad so naši fantje ubranili, ter se tako zasluženo veselili sijajne zmage na Vrhniki.

Strelci KK Hidria:  Caruso Bizjak 2, Vidmar 4, Vončina 15, Logar 4,  Tominec 10, Tratnik 4, Mlakar 24, Prem 3, Likar, Gnezda.