Z avtobusom v Vojnik Z avtobusom v Vojnik
V soboto v Modro dvorano! V soboto v Modro dvorano!

Občni zbor KK HIDRIA 2012

Idrija, 7.04.2012
Občni zbor KK HIDRIA 2012V petek, 6. 4 je v predavalnici OŠ Idrija potekal redni občni zbor KK Hidria. Po končani seji je bilo jasno, da se košarka v Idrijo vrača. Počasi, a zanesljivo.
Občni zbor je kot v prejšnjih letih vodil Marko Logar, ki je besedo najprej predal predsedniku kluba g. Dušanu Lapajnetu. Predsednik je v uvodnem govoru najprej pozdravil vse udeležence, nato pa podal svojo oceno preteklega leta.
Z delom v klubu je več kot zadovoljen. Dobro delo vseh, ki sodelujejo pri klubskem dogajanju je prineslo razultate. Finančno se je klub stabiliziral in posluje tekoče, poravnani so tudi vsi dolgovi, ki so klub pestili v preteklih letih. Zahvalil se je staršem, ki podpirajo svoje otroke, košarkarjem, ki igrajo za klub in trenerjem, ki jim omogočajo kvalitetne treninge. Vse prisotne pa je razveselil z novico dneva. V klubu se razmišlja o postavitvi članske ekipe.
Poročilo o strokovnem delu v klubu je podal Sašo Kavčič, ki je predstavil delo in rezultate mlajših selekcij. Podal je kratko analizo vsake ekipe. Izpostaviti velja ekipo letnikov 1999/2000, ki se jim je v preteklem letu uspelo uvrstiti med najboljših osem ekip v Sloveniji. Pot na zaključni turnir četverice jim je preprečila Union Olimpija. Letošnji cilj je visok, a uresničljiv.  Uvrstiti se med najboljše štiri ekipe v državi. Izpostavil je še, da je v klubu nekaj zelo nadarjenih fantov, katere že snubijo najboljši slovenski klubi. Klubu se je letos pridružilo kar devetnajst novih fantov, kljub temu pa se še vedno pojavljajo generacijske "luknje".
Poročilo o delu kadetske ekipe je podal Aleš Kastrin, ki je opisal potek sezone in predstavil cilje za prihodnjo sezono.
Finančni presek leta je na kratko opisala Tina Jereb. V letu 2011 se je klub znebil dolgov, tako da sedaj posluje tekoče. Naštela je glavne prihodnke in odhodke kluba. Poudarila je, da se generalni sponzor Hidria drži dogovora in redno nakazuje sredstva, ki so potrebna za normalno delovanje kluba.
V zadnji točki dnevnega reda je bilo govora še o klubskih pripravah, ki se jih bo letos udeležilo približno 40 košarkarjev. Lokacija ostaja ista, poskrbljeno pa bo tudi za zdravniško oskrbo.
V mesecu maju bu tradiconalni turnir "3 na 3" u Idr'ji, avgusta pa bodo prvič organizirane še košarkarske počitnice. Od meseca novembra pa do marca pa bo v Modri dvorani prvič organizirana tudi zimska liga v košarki, ki je namenjena rekreativnemu igranju košarke.
Zasedanje, ki je trajalo dobrih trideset minut se je končalo z aplavzom, kar je jasen znak, da košarkarski klub Hidria pluje v pravo smer.