31
1234

Košarkarji Vrhnike tudi tokrat boljši

Idrija, 31.01.2016
Košarkarji Vrhnike tudi tokrat boljšiMlada članska košarkarska ekipa Hidrie je pred lepim številom gledalcev gostom z Vrhnike skozi celotno srečanje dihala za ovratnik.
Pričetek srečanja je bil povsem po notah naših fantov, ki so z dopadljivo igro povedli z rezultatom 14:9. Na začeten nalet naših fantov so gostje odgovorili z hitro igro in že do konca prve četrtine uspeli rezultat izenačiti. V drugi četrtini so bili Vrhničani boljši, tako da je semafor v idrijski Modri dvorani kazal 34:42 v korist gostov.
V drugem delu srečanja so bili gledalci priča izenačeni tekmi z nekaj lepimi potezami na obeh straneh. Z požrtvovalno igro je našim fantom petdeset sekund do konca uspelo priti na le koš zaostanka (70:72), a so gostje z trojko z velike razdalje odločili srečanje sebi v prid in zasluženo dobili tekmo z rezultatom 70:79. Našim fantom borbenosti in želje ne gre očitati, za zmago pa bo v prihodnje potrebno odigrati tudi nekoliko zrelejše. Popravni izpit imajo člani že v soboto, ko jih čaka težko gostovanje pri Trotih iz Novega mesta, ki so pred kratkim prevetrili ekipo in bodo zagotovo trd oreh za naše mlade košakarje. Tekma bo na sporedu ob 17:oo v dvorani Leona Štuklja v Novem mestu.
Pionirji U15 so proti Lastovki iz Domžal izgubili z rezultatom 70:75. Kljub porazu so varovanci trenerja Veharja prikazali napredek v igri, tako da lahko z optimizmom pričakujejo nasprotnike v zadnjem delu prvenstva.