Košarkarski klepet - Nace Gregorač Stepančič

Idrija, 15.02.2012
Košarkarski klepet - Nace Gregorač StepančičKot petega smo v rubriki "Klepeti" na pogovor povabili Naceta Gregorača Stepančiča, igralca letošnje ekipe najmlajših pionirjev.

Nace se je lansko sezono pridružil našemu klubu, letos pa je že nepogrešljivi člen v najmlajši tekmovalni ekipi (U10). Odlikuje ga preudarna igra v napadu, v obrambi pa koristi svojo hitrost in borbenost. Obiskuje peti razred OŠ v Idriji, v preteklosti  je treniral akrobatiko. Poleg košarke, ki jo trenira trikrat tedensko, enkrat tedensko obiskuje tudi treninge smučarsko tekaškega društva Idrija.

Nace, kako to da si se lansko sezono priključil našemu klubu?

Priključil sem zato ,ker je košarko igral tudi moj oče. Po spremljanju igrive košarke sem se odločil, da začnem trenirati, saj sem o tem razmišljal že prej.

V preteklosti si kombiniral dva športa - košarko in akrobatiko, letos pa si se popolnoma posvetil košarki. Kaj ti je najbolj všeč na treningih košarke?

Najbolj všeč mi je to,da na koncu vsakega treninga ponavadi igramo po skupinah in tako urimo tehniko igranja.

Kako ocenjuješ svoje letošnje predstave v dresu Hidrie in igro svoje ekipe?

Mislim,  da nisem igral po svojih najboljših močeh, ekipa pa je kar dobro igrala in posamezniki so se vpisali k strelcem. Med njimi sem vsako tekmo bil tudi jaz.

Lansko leto si se prvič udeležil klubskih priprav v Savudriji. Po čem si si jih najbolj zapomnil?

Najbolj sem si jih zapomnil po tem, da smo se po koncu vsakega treninga okopali v bazenu in to je prav prijalo.

Kot vemo si strasten navijač Uniona Olimpije. Kdaj si se nazadnje v živo ogledal tekmo Olimpije?

Nazadnje sem tekmo gledal lani in to Union Olimpija proti Panathinaikosu. Seveda navijam tudi za slovensko reprezentanco, ki sem jo gledal tudi lani na tekmi s Hrvaško.

Na treningih te vidimo v dresu Derricka Rosa. Predvidevamo, da v liga NBA navijaš za Chicago Bullse. Se motimo?

Ne, res je, da navijam za Chichago Bullse.

V mesecu marcu boste letniki 2001 priključili močni generaciji letnikov 2000, ter skupaj tvorili ekipo U12. Lahko tudi letos posežete po najvišjih mestih v državnem prvenstvu?

No, to je težko reči vsekakor pa nam bo okrepitev prišla prav.

Ni skrivnost, da se je s košarko ukvarjal tudi tvoj oče Boris. Ti da kdaj kakšen navet? Misliš, da bi ga že premagal v igri 1:1, ali je razlika v višini in kilogramih še prevelika ?

No, že omenjen oče Boris mi je dal že veliko nasvetov, tudi pri igri 1:1 sem že blizu zmage, saj oče ne mora več igrati kot takrat, ko je bil še mlad, saj se je postaral. Moja prednost pred očetom je hitra gibljivost, ampak razlika v višini je še prevelika.

Še sporočilo bralcem naše strani....

Košarka je res dober šport, tako da upam, da bo klub dobil še kašnega novega člana, da bomo imeli več možnosti za zmage.