<< jan 1 >>

Podaljški določili prvoligaša

Idrija, 24.05.2015
Podaljški določili prvoligašaV dobri košarkarski predstavi dveh enakovrednih ekip so tokrat krajši konec žal potegnili naši košarkarji in v Novi Gorici po podaljšku klonili z rezultatom 88:85. Kapetan Simon Tratnik je dosegel kar 42 točkah.
Kadetska ekipa Hidrie se je več kot dostojno borila v kvalifikacijah za prvo ligo, a za uvrstitev v najvišji ranga tekmovanja pod okriljem KZS ni imela sreče.
Na drugem srečanju kvalifikacij v Novi Gorici so gledalci videli zanimivo košarkasko predstavo odločeno po podaljšku. Obe ekipi sta imeli skozi srečanje nekaj mini serij, a v celotnt tekmi se nobeni izmed ekip ni uspelo oddaljiti od nasprotnika za več kot 5 točk.
Tekmo je tako odločala ena žoga in boginja Fortuna je bila tokrat na strani domačinov, ki so izkoristili prednost domačega terena in si bržkone z zmago zagotovili nastop v prvi ligi.
Po končanih kvalicikacij ostaja grenak priokus, saj bi ob poštenem sistemu (naši fantje so dvakrat gostovali in nobene tekme niso odigrali na domačem terenu) in sojenju naša ekipa zagotovo lahko igrala med najboljšimi moštvi v Sloveniji.