Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
30
12345

Dva poraza v kvalifikacijah

Idrija, 18.05.2015
Dva poraza v kvalifikacijahKadeti U17 so v Portorožu v zadnji četrtini vodili za 11 točk, pionirji U15 v Modri dvorani nudili dostojen odpor Tolmincem.
Tekmo v Portorožu so idrijski fantje dobro odprli  v sestavi Tratnik, Logar, Prem, Erjavec, Vončina. Že v prvi četrtini so gostje postavili consko obrambo in v njej vztrajali vse do konca. Igralci Hidrie so imeli ogromno odprtih metov, ki pa večinoma niso zadeli cilja. Celotna tekma je bila zelo živčna in raztrgana, kar je značilno za kvalifikacijska srečanja. Ko je 7 minut do konca srečanja že kazalo,  da bodo naši fantje potopili Portoroško barko sta na sceno stopila sodnika, ki sta v roku minute z osebnimi napaki na klop spravila Tratnika in Prema, nato pa še Erjavca. Že tako zdesetkana ekipa (manjkali so Caruso Bizjak, Menard, Gnezda) tako ni mogla ubraniti prednosti, čeprav je bila tekma še minuto do konca odprta. Domačini so izvajali akr 31 prostih metov, medtem ko jih je bilo našim fantom dodeljeno zgolj 12. Pri igralcih Hidrie je Simon Tratnik kljub poškodbi stisnil zobe in dosegel 28 točk, Logar jih je dodal 15.
Naslednje srečanje kvalifikacij bodo kadeti odigrali to soboto v Novi Gorici.
Pionirji so na domačem parketu gostili močno ekipo iz Tolmina. Prvo četrtino so gostje povsem prevladovali na parketu Modre dvorane, nato pa so naši fantje v drugi četrtini vrnili udarec in jo dobili z rezultatom 18:9. V tretjem delu teke so gostje postavili stvari na svoje mesto, do konca srečanja so dobili priložnost za igro vsi igralci. Za kar 4 igralce je bila to sploh prva uradna tekma. Kljub porazu z rezultatom 47:76 razočaranja ni bilo, saj so fantje na igrišči dali vse od sebe. Strelsko sta bila najbolj uspešna Gapšer Rupnik z 15 in Aljaž Vidmar z 14 točkami,