Občni zbor 2015

Idrija, 24.04.2015
Občni zbor 2015V polnih klubskih prostorih je pretekli petek potekal občni zbor KK Hidria 2015. Na njem je KK Hidria predstavil delo v sezoni 2014/2015 hkrati pa razkril načrte za prihodnjo sezono.
Občni zbor je letos vodil Marko Logar, ki je besedo najprej predal predsedniku kluba g. Dušanu Lapajnetu. Predsednik je v uvodnem govoru najprej pozdravil vse udeležence, nato pa podal svojo oceno preteklega leta. V govoru se je zahvalil  staršem, ki podpirajo svoje otroke, košarkarjem, ki igrajo za klub in trenerjem, ki jim omogočajo kvalitetne treninge. Dejal je, da je bila sezona sicer rezultatsko nekoliko manj uspešna, predvsem kar se tiče članske ekipe. Tako bo v prihodnji sezoni nekoliko več moči usmerjenih v najstarejšo selekcijo, ki pa jo praktično sestavljajo le dijaki in študenti. g. Lapajne je izrazil zadovoljstvo nad delom z mladini igralci, saj je kar nekaj fantov in Tjaša Kenda na spiskih nacionalnega reprezentančnega programa.Finančno je klub stabilen in posluje nemoteno, kar je v današnjih časih prej izjema kot pravilo. Kot veliko pridobitev kluba je izpostavil klubski prostor, ki je postal pravo zbirališče idrijskih košarkarskih zanesenjakov.
Poročilo o strokovnem delu v klubu je podal vodja trenerjev Sašo Kavčič, ki je predstavil delo in rezultate mlajših selekcij. Podal je kratko analizo vsake ekipe. Največji napredek je predvsem pri delu z najmlajšimi, saj je klubu v Šoli košarke uspelo pridobiti ustrezno bazo igralcev. V prihodnje si klub želi tesnejšega sodelovanja z OŠ Spodnja Idrija in KK Cerkno. V maju igralce U15 in U17 čakajo kvalifikacije za 1.SKL, ki pa so dobili vse prej kot lahke nasprotnike. Kavčič je nekaj besed namenil še lanskoletnemu turnirju v Sarajevu in dejal, da bi tako ekipo rad imel tudi v letošnji sezoni, a so nekateri fantje žal odšli v druge košarkarske sredine. Eden izmed njih, Matevž Mlakar je z ekipo Union Olimpije postal državni prvak U19, z naslovom državne prvakinje U17 pa se lahko pohvali tudi Tjaša Kenda, ki velja za eno najbolšjih igralk v svoji generaciji v Sloveniji. Uroš Logar in Simon Tratnik sta bila posojena v Tolmin, kar se je izkazalo kot dobra poreza. Klub bo v prihodnji sezoni imel pet selekcij (Šola košarke, U11, U13,U15,U17), mladinci U19 pa zaradi premahjnega števila igrelcev ne bodo prijavljeni v tekmovanja, ki potekajo pod okriljem KZS.
V kratkem bo znan še celoten trenerski štab za prihodnjo sezono, ki pa bo zagotovo okrepljem z izkušenim Radom Veharjem,
Poročilo o delu članske ekipe je podal Aleš Kastrin, ki je opisal potek sezone in predstavil cilje za prihodnjo sezono. Članska sezone je bila manj uspešna od lanskoletne, vzrokov za slabše predstave pa je bilo več. V prihodnje bo prišlo do reorganizacije treningov, ekipa pa bo tudi kadrovsko nekoliko spremenjena.
V zadnji točki dnevnega reda je bilo govora še o klubskih pripravah, ki se jih bo letos udeležilo rekordno število košarkarjev, saj so bile kapacitete v Bašaniji zapolnjene že meseca januarja (50). Lokacija ostaja ista, poskrbljeno pa bo tudi za avtobusni prevoz v obe smeri.
V mesecu maju bu tradiconalni turnir "3 na 3" u Idr'ji 2015.
Sredi meseca junija bo še tradicionalni klubski piknik v idrijski Beli.
Zasedanje, ki je trajalo slabih  trideset minut  in minilo v sproščenem vzdušju se je končalo z aplavzom, kar je zagotovo dober obet za Idrijsko košarko.