Aktivne vse tekmovalne selekcije Aktivne vse tekmovalne selekcije
KK Hidria tudi na Instagramu KK Hidria tudi na Instagramu
Sončkov dan v letu 2020 tudi v Idriji Sončkov dan v letu 2020 tudi v Idriji
Pomembna zmaga članov Pomembna zmaga članov
V Idrijo prihaja Plama V Idrijo prihaja Plama

SŠ Srečka Kosovela

Košarkarski klepet - Tjan Prem

Idrija, 5.1.2012
Košarkarski klepet - Tjan PremKot tretjega smo v rubriki "Klepeti" povabili na pogovor Tjana Prema, kapetana letošnje ekipe mlajših pionirjev (U12).

Tjan obiskuje 6. razred osnovne šole v Idriji, kjer je prav tako uspešen kot na košarkarskem igrišču. Z svojo hitrostjo in spretnostjo spravlja v obup nasprotne igralce, saj je največkrat  zadolžen za specialne obrambne naloge v idrijski ekipi, poleg tega pa je zelo uspešen tudi v igri v napadu.

Tjan, košarko treniraš že od leta 2007. Kdo te je navdušil za to igro?

Košarko sem začel trenirati v prvem razredu. Za ta lep šport me je navdušil ata, saj je tudi on v mladosti igral košarko.

Imaš kakšen spomin s prvih treningov?

S prvih treningov nimam posebnih spominov. Se pa spomnem svoje prve tekme na Sončkovem dnevu.

Kot vsak igralec imaš tudi ti verjetno vzornika. Kdo je po tvojem mnenju najboljši košarkar ta hip?

Moj največji vzornik je vsekakor Michael Jordan, trenutno pa mi je od vseh košarkarjev v evropi najbolj všeč Juan Carlos Navaro, v ligi NBA pa Lebron James.

Pred kratkim se je treningom priključil tudi tvoj mlajši brat Anžej. Si ga ti navdušil za košarko?

Glede na to, da smo se doma zmeraj pogovarjali o košarki in da je tudi on dostikrat že kot majhen hodil z nami na tekme, sem ga očitno jaz navdušil za ta šport.

Lansko leto si kot kapetan v Stožicah dvignil pokal za 3. mesto, pred vami sta bili le ekipi  Grosuplja in Olimpije. Kaj napoveduješ letos?

Res je. To je do sedaj moj največji uspeh v karieri, ta turnir mi bo vedno ostal v spominu.
Glede na to, da pridno treniramo vsak dan in da smo dobra klapa bi se lahko  z malo sreče tudi letos uvrstili na zaključni turnir.

Kot vemo sloviš kot dober obrambni igralec, saj ti trener večkrat naroči da primeš "flašjtr" na najboljšem nasprotnem igralcu. Ti tovrstne naloge poberejo veliko energije na tekmi?

Če imamo samo eno tekmo na dan mi to ne predstavlja večje težave, saj smo vsi v dobri kondiciji, če pa je več tekem v enem dnevu, pa mi to pobere kar nekaj energije.

Kaj na treningih najraje počneš, oz. katera stvar ti je najmanj všeč?

Treningi so zelo raznovrstni zato ne morem reči, da mi je katera stvar manj všeč. Najbolj všeč mi je pa takrat, ko celoten trening igramo med seboj.

Kdo bo letos prvak Evrolige? Kdo bo prvak lige NBA? Pa domače prvenstvo? Si upaš napovedati?

V ligi NBA je moj favorit ekipa Miami Heat z Lebronom in Wadom na čelu, v evroligi pa stavim na Panathinaikos.
Sem navijač Olimpije in ne glede na trenutno stanje v ekipi upam, da bodo osvojili naslov prvaka.

Še sporočilo na bralce naše spletne strani....

Vsem bralcem sporočam, da naj se čim več ukvarjajo z športom in da nas kdaj pridete spodbujat na tekme v modro dvorano.  Z novim letom boste o terminih tekem obveščeni prek plakatov.

© 2019 KK HIDRIA. Vse pravice pridržane.