Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
30
12345

Pionirji in mlajši pionirji zaključili sezono

Idrija, 9.06.2013
Pionirji in mlajši pionirji zaključili sezonoPretekli vikend so bile na sporedu še zadnje tekme pomladanskega dela prvenstva. Obe ekipi sta prikazali dobri predstavi, mlajši pionirji so bili polovično uspešni, pionirji pa so bili do konca v igri za zmago.
Varovanci Blaža Zidariča so v Novi Gorici nastopili v okrnjeni zasedbi, a vseeno dobro odigrali obe srečanji. V prvem srečanju so dobro odigrali prvo in zadnjo četrtino, kar pa ni bilo dovolj za zmago proti močni ekipi iz Postojne, ki je naše fante ugnala z rezultatom 51:33. V drugem srečanju so naši fantje v finišu tekme ugnali domačine in tako z zmago ( 36:30) na lep način zaključili s prvenstvom.
Pionirji so se v sosedskem derbiju udarili z ekipo Tolmina A. Na prvem srečanju so naši fantje z odlično igro ugnali Tolmince (59:52) in tudi tokrat so bili blizu presenečenja. Prvo četrtino so odigrali odlično in povedli, nato pa je sledil nerazumljiv padec v igri, tako da so domačini na odmor odšli s prednostjo 15 točk (35:20). Govor trenerja med polčasom je očitno zalegel in igralci Hidrie so se z borbeno igro vrnili med "žive". Pred zadnjo četrtino so zaostajali le še za 7 točk, to razliko še zmanjšali, na koncu pa je za novo zmago zmanjkalo sreče. Tolminci so tako zasluženo zmagali (61:55), naši fantje pa so tudi tokrat z izjemo druge četrtine prikazali dobro igro. Za borbeno predstavo na zadnji tekmi velja pohvaliti celotno ekipo.