Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
30
12345

Pionirji tokrat neuspešni

Idrija, 13.04.2013
Pionirji tokrat neuspešniPionirji so zapravili lepo priložnost in se žal niso uvrstili med ekipe, ki se bodo borile za naslov prvaka. Najmlajši pionirji ponovno polovično uspešni.
V prestavljeni tekmi so se pionirji Hidrie na domačem parketu srečali z ekipo Marc Ajdovščine A, ki je na prvi tekmi salvila z razliko 12 točk.
Tekma pionirjev se je pričela po željah naših fantov, ki so prvo četrtino dobili z rezultatom 15:10. V drugi četrtini so gledalci videli izenačeno igro in pionirji Hidire so na odmor odšli s prednostjo 6 točk.
V tretji četrtini so igralci Hidrie stopili na plin in povedli za 11 točk, imeli priložnost razliko še povišati, a žal naredili preveč napak in Ajdovci so znižali prednost. V tem delu igre se je poškodoval Lan Strlič, ki zaradi poškodbe ni mogel več nadaljevati tekme. Kljub temu se igralci Hidrie niso predali in 5 minut pred koncem povedli za 8 točk. V zaključku tekme pa jim je zmanjkalo moči, igralcev in tudi nekaj sreče, da bi lahko ugnali vrstnike iz Ajdovščine. Poleg omenjenega Strliča je tokrat v domači vrsti največ pokazal Bor Caruso Bizjak, ki ob borbeni igri dosegel 18 točk. Končni rezultat : KK Hidria : KK Marc Ajdovščina A 62:67 (15:10, 16:15, 14:15, 17:26)
Mlajši pionirji so v Tolminu pokazali podobni predstavi kot v Ajdovščini. Ekipo Marc Ajdovščine B so brez težav premagali, proti domačinom pa izgubili z visoko razliko. Boljšega rezultata se nadejajo že prihodnji teden, ko bo turnir v Idriji.