Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
30
12345

Izjemen vikend KK HIDRIA

Idrija, 25.11.2012
Izjemen vikend KK HIDRIAKadeti so tudi v drugo slavili proti Kamniku, pionirji so po dramatični končnici sezono zaključili z lepo zmago proti Logatcu. Za rezultatsko izjemen vikend pa so poskrbeli še najmlajši, ki so ugnali Cerkničane in Tolmince.
Za košarkarji je bil zadnji vikend v mesecu novembru nadvse uspešen, saj so zabeležilii kar štiri zmage.
Kadeti so tokrat kljub slabi igri uspeli ugnati igralce Calcita iz Kamnika. Tekmo so pričeli zaspano in z veliko napakami, kar so domačini izkoristili in dobili prvo četrtino. V drugi četrtini so gledalci v Kamniku videli podobno zgodbo, nato pa so se fantje KK Hidria le zbudili in uspeli pobegniti domačim na varno razliko,ki je na koncu zadoščala za 8. zaporedno zmago.  Končni rezultat Calcit Kamnik : Hidria 56:62 (Jereb Sedej 18, Hvala 18, Kavčič 14,...).
Pionirji so po hudem boju na domačen terenu presegli same sebe in ugnali ekipo iz Logatca. V prvi četrtini (13:18) ni nič kazalo na to, da bi lahko Idrijčani ugnali starejšo in močnejšo ekipo iz sosednjega Logatca. Gostje so narekovali visok ritem in imeli vse niti igre v svojih rokah. Nekaj lepih akcij Tratnika v drugi četrtini pa je vlilo igralcem Hidrie upanje za drugi polčas.
Tretjo četrtino so naši pričeli poletno (7:0) in prvič na tekmi povedli. V tem delu so košakarji Hidrie odigrali odlično obrambo in gostom dopustili le šest točk. Tekma se je tako odločala v zadnji četrtini. Naši fantje so povedli (57:50), a so jih gostje nato z dvojenjem prisilili v napake, ki so jih pretopili v točke. Tekma se je tako odločala v zadnjih sekundah, ki so jo fantje kljub napakam odigrali srčno in borbeno ter tako prišli do zaslužene zmage.
Najmlajši pionirji so odlično odigrali turnir U10  v Tolminu in se po dveh zmagah zavihteli na vrh prvenstvene lestvice. V prvem srečanju so nadigrali ekipo iz Cerknice (46:29), v drugem pa jim je po tesni končnici uspelo ugnati še Tolmince (28:33). Odlične igre najmlajših so seveda prava reklama za prihajajoči turnir, ki bo naslednji teden v Idriji. Spored turnirja:
KK HIDRIA : KK POSTOJNA A ob 10:00
KK HIDRIA :  KK TOLMIN 12:00