Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
12345

Za nami pester košarkarski vikend

Idrija, 4.12.2011
Za nami pester košarkarski vikendZa nami je pester košarkarski vikend, saj so bile z izjemo najmlajših pionirjev aktivne vse preostale ekipe.
KK Hidria je v soboto organiziral 2. turnir t.i Nove lige za letnike 98' in mlajše, ki je uspel v vseh pogledih. Idrijska ekipa v tej ligi nastopa s povprečno dve leti mlajšimi igralci, kljub temu pa se je zaenkrat pogumno zoperstavila prav vsem nasprontnikom.
V prvi tekmi so naši fantje v zanimivi tekmi ugnali vrstnike iz Pivke, ki so bili večji del tekme v rahli rezultatski prednosti. V odločilnih trenutkih je Tjan Prem uspešno izvedel vse štiri proste mete in popeljal svoje ekipo do lepe in nenadejene zmage z rezultatom 51:47.
V drugi tekmi so se med seboj pomerili Pivčani in Novogoričani. Igralci Pivke so po porazu z našimi fanti strnili svoje vrste in visoko ugnali nasptotnike z rezultatom 62:39.
V tretjem srečanju so si nasproti stali igralci UKK Kopra in Nove Gorice. Koprčani, ki imajo izjemo ekipo so na zečetku povedli 18:0 in tekma je bila odločena. Končni rezultat 74:26 za UKK Koper.
V zadnji tekmi so se naši fantje odlično držali prvo četrtino  in bili celo boljši od Koprčanov. Potem pa je le prišla do izraza kvaliteta in moč ekipe UKK Koper, ki je do konca tekme iz minute v minuto višala prednost in več kot zasluženo ugnala naše fante z rezultatom 77:41. Tokrat se je najbolj izkazal Matevž Mlakar. Kljub porazu naši fantje niso razočarali.
Kadeti so svoje zadnje srečanje v tem ciklusu tekem odigrali na Vrhniki in visoko izgubili. Vrhničani so uveljavili premoč pod košem in zasluženo še drugič ugnali naše fante.
Kot zadnji so ta vikend na parket stopili pionirji U14  v povratnem srečanju Mini pokala Spar. Zaloga 17 točk s prve tekme ni bila dovolj visoka za napredovanje, saj so naši fantje izgubili z rezultatom 82:62. "Vlečna konja" ekipe Jereb-Sedej in Lazar nista imela dovolj pomoči v mlajših soigralcih. Usodna je bila zadnja četrtina  - 7:22 v korist ŠD Koš Kopra.