Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
30
12345

Končnica je pred vrati

Idrija, 26.03.2023
Končnica je pred vratiČlani na zadnjem srečanju rednega dela prvenstva po podaljšku klonili na Vrhniki, pionirji U14 blizu zmagi proti Triglavu A, zmaga kadetov v Ljubljani.
Zadnja tekma rednega dela prvenstva na Vrhniki je postregla z zanimivo košarkarsko predstavo odločeno šele po podaljšku. Letos močno okrepljeni Vrhničani so imeli v samem finišu nekoliko več sreče in tekmo dobili z rezultatom 85:82. Tekma je bila sicer vseskozi izenačena in izjemno borbena. Žal je ekipa Hidrie v podaljšku zavoljo osebnih napak ostala brez ključnih igralcev. Kljub porazu so člani Hidrie na koncu osvojili dobro tretje mesto, kar pomeni, da se bodo v prvem krogu končnice pomerili z ekipo Hrastnika. Prva tekma bo že v nedeljo, 2.4 ob 17:00 v idrijski Modri dvorani.
Pionirji U14 se med najboljšimi ekipami v Sloveniji dobro znajdejo. Na domačem terenu so gostili ekipo ECE Triglava A. Ob polčasu so bili v rezultatski prednosti, nato pa slabo pričeli tretjo četrtino, kar so gostje izkoristili in povedli. Do konca srečanja so se naši fantje nekajkrat približali gostom, a za zmago proti tako dobrim ekipam, bo potrebno v prihodnje potrebno storiti kakšno napako manj. Končni rezultat Hidria : ECE Triglav A 57:65.
Kot zadnji so ta vikend na parket stopili še igralci kadetske ekipe. V Ljubljani so z visoko razliko pričakovano premagali ekipo Globusa.