Nove zmage košarkarjev Hidrie

Idrija, 29.01.2023
Nove zmage košarkarjev HidrieČlani so šele v finišu tekme strli ekipo Gorenje Vasi, pionirji U14 do pomembne zmage v Kopru, pionirji U12 polovično uspešni, kadeti brez možnosti v Postojni, lepa tekma v Interni ligi.
Članska ekipa Hidrie je dosegla svojo tretjo zaporedno zmago. Igra proti lanskoletnim prvakom četrte lige iz Gorenje vasi je za pozabo, a na koncu štejejo točke. Zdesetkana ekipa Hidrie skozi celotno srečanje nikakor ni našla prave formule za dobro igro. Kljub številnim napakam in zgrešenim metom pa so idrijski člani na koncu le prišli do zmage z rezultatom 77:63. Sicer lep športni dogodek pred tristo zvestimi navijači so popestrile tudi plesalke Plesnega kluba Idrija. Že v soboto bo v Modri dvorani nova tekma. V Idrijo prihaja ekipa Tolmina.
Veliko več zadovoljstva pa je bilo po tekmi prve lige U14 v Kopru. Mladi Idrijčani so uspeli premagati prvouvrščeno ekipo Kopra in jo izriniti z vrha lestvice. Tako idrijski košarkarji tudi v drugem delu tekmovanja zasedajo prvo mesto in vse kaže, da se bodo fantje uvrstili med najboljše ekipe v Sloveniji.
Pionirji U12 so bili na turnirju v Sežani polovično uspešni, kadeti U16 pa proti eni najboljših ekip v tej kategoriji (Postojna) v Sloveniji niso imeli možnosti za presenečenje.
Veliko želje in borbenosti pa so v Modri dvorani v Inerni ligi prikazali najmlajši košarkarji iz Idrije in Cerkna. Za marsikaterega mladega košarkarja je bil to krstni nastop na košarkarski tekmi. Gledalci na lepo popolnjenih tribunah so tako vsako lepo potezo mladih košarkarjev, ki jih ni manjkalo, znali nagraditi z bučnim aplavzom.