Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
30
12345

Zmaga Ježice na prvi tekmi

Idrija, 28.04.2022
Zmaga Ježice na prvi tekmiEkipa Ježice je na prvem srečanju upravičila vlogo favorita in z rezultatom 72 : 63 premagala idrijsko zasedbo. Idrijski košarkarji niso razočarali in že z nestrpnostjo čakajo sobotno tekmo v Idriji.
Srečanje na Ježici je minilo v pravem košarkaskem vzdušju, ki so ga pripravili predvsem idrijski navijači, ki so v velikem številu pripotovali v Ljubljano.
Uvod v tekmo je bil po notah ekipe Hidrie, ki je po prvi četrtini vodila. Do polčasa so pobudo prevzeli domači igralci in na glavni odmor odšli s prednostjo štirih točk (40 : 36). V nadaljevanju so igralci Ježice stopnjevali agresivnost v obrambi in "ukradene" žoge pretopili v točke in tako prišli do občutnejše prednosti. Igralci Hidrie so do konca srečanja poskušali narediti preobrat, a jim tokrat kaj več od častnega poraza žal ni uspelo izržiti. V drugem delu igre je zaradi poškodbe na urgenco moral Simon Tratnik, Blaž Rupnik pa je zapustil igro zaradi petih osebnih napak. Lepo in predvsem borbeno predstavo sta pokvarila moža v sivem, ki sta se "lovila" skozi celotno srečanje in poskrbela za veliko razburjenja na in ob igrišču.
V soboto se nam tako obeta nova košarkarska poslastica dveh kvalitetnih in borbenih ekip. Srečanje v Modri dvorani se bo pričelo ob 17 : 00. V primeru zmage idrijske ekipe bo odločila tretja tekma v Ljubljani, v nasprotnem primeru pa se bo ekipa Ježice že lahko veselila napredovanja v višji rang tekmovanja.