Luka Rupnik v Nymburk Luka Rupnik v Nymburk
Spektakel pod koši uspel Spektakel pod koši uspel
Uspešno izvedeno Košarkarko poletje Uspešno izvedeno Košarkarko poletje
V soboto bo Idrija spet košarkarska V soboto bo Idrija spet košarkarska

<< avg 2020 >>
Košarkarske priprave 2020
Bašanija

Pomembna zmaga članov

Idrija, 1.12.2019
Pomembna zmaga članovEkipa iz Ilirske Bistrice se je izkazala za trdoživega nasprotnika, a je v Idriji na koncu vseeno Modro dvorano zapustila sklonjenih glav, domači igralci pa so se skupaj z navijači veselili zlata vredne zmage.
Ekipa Hidrie je brez poškodovanega Verbiča v tekmo vstopila neodločno, kar so gostje, ki so letos samovoljno izstopili iz druge lige,  izkoristili in povedli z rezultatom 0 : 7. Do konca četrtine se je slika na igrišču nekoliko obrnila (15:15), nato pa so pobudo prevzeli domači igralci, ki so na odmor odšli s prednostjo šestih točk.(32:38). Tudi prve minute drugega polčasa so pripadle domačim igralcem, nato pa so stvari v svoje roke vzeli gostje, ki so ob borbeni igri zasluženo prišli najprej do izenačenja, nato pa do vodstva. Pri domačih se je poškodval še Simon Tratnik in delnice gostov za zmago so nenadoma še poskočile. V domačem taboru so seveda imeli svoj plan. Z veliko željo so uspeli spreobrniti tok dogodkov na igrišču. Glavno vlogo pri tem je imel Blaž Rupnik, ki je prevzel odgovoronost na svoja ramena in popeljal svojo ekipo do pete zmage v letošnji sezoni. Zelo dobro partijo je odigral tudi Blaž Bončina, zmago pa je tri sekunde pred koncem tekme potrdil mladi Aljaž Vidmar z dvema zadetima prostima metoma. Končni rezutlat 70:66. Čestitke celotni ekipi za igro in zmago. V soboto pa se z domačo tekmo proti Cerknici že prične drugi del prvenstva.
Kadeti so v tekmi proti Pivki znovo izpustili priložnost za zmago, ki jo bodo ponovno iskali že prihodnji tekem proti ekipi Sixt Primorske B.
Selekciji U11 in U13 so barve našega kluba ta vikend uspešno zastopale na tradicionalnem festivalu košarke v Novi Gorici - Sončkov dan 2019.