Hidria : Grosuplje, FINALE 3.SKL ob 19:00
12345

Domžalske lastovke odletele iz Idrije brez točk

Idrija, 31.10.2011
Domžalske lastovke odletele iz Idrije brez točkNa drugem srečanju v tem vikendu so na parket stopili starejši pionirji.

Čeprav fantje ne trenirajo skupaj, saj sta le dva »prava« starejša pionirja, ostali so dve ali tri leta mlajši, so Idrijčani že na začetku srečanja prešli v viskoko vodstvo (9:0). Do konca prvih 10-ih minut so se v napadu prebudili tudi gostje. Še vedno pa je prednost znašala 8 točk (22:14). V nadaljevanju srečanja so domačini vseskozi držali visko ritem igre. S presingom po celem igrišču so spretno kradli žoge nasprotniku iz Domžal. V tretji četrtini je prednost dosegla že 29 točk. Trener Kavčič je veliko priložnosti namenil tudi mlajšim igralcem, ki so z borbeno igro spravljali v obup štarejše, višje in precej močnejše nasprotnike. Prednost je do konca srečanja nekoliko skopnela. Končni rezultat tekme med KK Hidria in KK Lastovka Domžale je bil 81:62. Bolj kot visoka zmaga veseli igra, ki so jo mladi Idrijčani prikazali. Čeprav se je sem in tja pojavila še kakšna napaka, je bil celostni vtis zelo dober.

Hitra, borbena in agresivna igra je bila že od nekdaj zaščitni znak idrijske košarke in zgleda, da bo tako tudi v bodoče.